خوابم که نماینده ی امام نیست !!!

تا دیر وقت در جایی مهمان بودم موقع خواب به میزبان گفتم که برای اذان صبح بیدارم کند گفت : عجبا !!! شما که نماینده ی امام هستید هم این را می گویید ؟!! 

گفتم : چه ربطی داره آقا ... خودم نماینده ی امامم خوابم که نماینده ی امام نیست .


کراوات 

ماه رمضان سال ٧۰ برای تبلیغ دین اسلام به چند کشور اروپایی سفر کردم . در اتریش یک مقاله نشانم دادم که درمورد کراوات بود . توش نوشته بودن که بی خاصیت ترین و بی معناترین لباس , کراوات است چون نه نشان دهنده ی تحصیلات است نه شغل , نه گرم می کند و نه می پوشاند.

جالب این است که اروپا در حال برگشت است ولی در ایران عده ای آرزو دارند که شده نیم ساعت برای حضور در یک مهمانی کروات بزنند


زهد و بخل

به مهمانی دعوت شده بودم . شب موقع شام صاحبخانه نون و پنیر آورد و گفت : ما برای عروسی تک پسرم هم به مهمانان نان و ماست دادیم .

جواب دادم : اولا خود خدا گفته که وقتی بچه ات به دنیا آمد گوسفندی برایش قربانی کن پس حالا که بزرگ تر شده و رشد و تحصیل کرده باید بابرکت تر باشد . ثانیا زهد یعنی خودت نخور نه اینکه به بقیه هم نده .


تشکر از خانوم خانه 

روزی صد نفر به خانمان می آمدند ولی خانومم همیشه اصرار می کرد که توی هر مهمانی حتما آقای مطهری هم دعوت شود . وقتی دلیلش را می پرسیدم می گفت : ایشون تنها کسی هستند که موقع خداحافظی به کنار آشپزخانه می آید و از من تشکر می کند , بقیه ی مهمان ها فقط از شما تشکر می کنند


🌹🌹خاطراتی با ارزش از حاج آقا قرائتی🌹🌹